Wyposażenie łazienki
Just another WordPress site

Ze swiata architektury – Haus am Weinberg / UNStudio

Posted in Uncategorized  by admin
July 4th, 2019

UNStudio.
Fotografia autorstwa Iwana Baana.
Nasi przyjaciele z UNStudio podzielili się swoim najnowszym zakończonym projektem mieszkaniowym, willą położoną na obrzeżach Stuttgartu, która oferuje niesamowite widoki na wiejskie winnice, które zestawione są z panoramami miasta.
Krętymi zakrętami Haus am Weinberg rządzi idea stworzenia.
Twistu.
który organizuje programowy przepływ rezydencji.
Ben van Berkel wyjaśnił: Haus am Weinberg przyjmuje stereowizualny efekt przestrzenny, działający prawie jak instrument optyczny, dzięki czemu nie powstaje widok paralaksy, lecz doświadczenie paralaksy.
Chwile równości z otaczającym krajobrazem z wnętrza domu tworzą ciągłe połączenie empiryczne i świadomość jego bezpośredniego kontekstu.
Więcej po przerwie, w tym świetna fotografia z Iwana Baana.
Poprzez skręcenie centralnej klatki schodowej, płytki podłogowe są podzielone na różne strefy, które są pogrupowane w oparciu o poziomy prywatności i aktywności.
Narożniki rezydencji są w pełni przeszklone, dzięki czemu światło dzienne zalewa wnętrza i krawędzie, aby rozpuścić się w ich otoczeniu.
.
UNStudio Paleta materiałów jest zróżnicowana w zależności od planu przestrzeni, ponieważ rdzeń oferuje ciemniejszą paletę z głębokimi zrębkami drewna i bogatymi tkaninami, a krawędzie są kontrastowane z naturalnymi dębowymi podłogami, naturalnym kamieniem i białymi, glinianymi ścianami stiukowymi nakrapconymi małymi fragmentami.
kamienia refleksyjnego.
.
UNStudio.
Fotografia autorstwa Iwana Baana.
Formalne gesty masowania powstają w odpowiedzi na pochyłość terenu, gdzie skale i nachylenia stoków, które rzeźbią ustawienie winnicy, odbijają się w objętościowym wyglądzie domu.
Projekt zagospodarowania ogrodu rozszerza organizację domu, a ogród stanowi kontynuację przekątnych planów pięter, a każdy podział tworzy różne strefy dla funkcji i sadzenia.
.
UNStudio.
Fotografia autorstwa Iwana Baana.
Ben van Berkel dodał: Organizacja willi i rozmieszczenie strumieni ruchu i widoków mają naśladować warstwy otaczającego krajobrazu.
iz górnych poziomów otaczającego miasta.
i w ten sposób stworzyć niemal wirtualne doświadczenie krajobrazu i widoków z wnętrza willi.
.
UNStudio.
Fotografia autorstwa Iwana Baana.
Koniecznie sprawdź więcej projektów UNStudio, które wcześniej były dostępne tutaj.
Fotografia, jak zauważył, Iwan Baan.
[patrz też: kołki sprężyste, tynk żywiczny cena, mrówka chełmża ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: architektura nieruchomości odpowiedzialność mrówka chełmża tynk żywiczny cena