Wyposażenie łazienki
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : NBBJ i CCDI Break Ground w Hangzhou Sports Park

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

NBBJ, we współpracy i partnerstwie z CCDI, zaprojektowało Hangzhou Sports Park: tętniący życiem, skoncentrowany na pieszych rozwój sportu i rekreacji położony w centrum nowego miejskiego środowiska Hangzhou.
Usytuowany nad rzeką Qian Tang, naprzeciwko nowej Centralnej Dzielnicy Biznesu, obejmujący około 400 000 metrów kwadratowych, park sportowy jest postrzegany jako okazja do tworzenia malowniczych i zrównoważonych przestrzeni publicznych, które często są nieuchwytne w nowo powstałej urbanistyce Chin.
.
To nowe miejsce zostanie wykonane przy jednoczesnym inteligentnym zrównoważeniu długoterminowej komercyjnej rentowności rozwoju sportu.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Robert Mankin AIA, LEED AP, dyrektor ds.
Praktyk i zawodów sportowych w NBBJ, zauważa: To transformacyjny projekt, który na nowo definiuje zrównoważoną doskonałość wzornictwa w obiektach sportowych w całej Azji.
Zmienia grę i pochwalam miasto Hangzhou za podjęcie tego ważnego kroku.
Hu Xiaoming, dyrektor ds.
Projektowania w Sports Division firmy CCDI, podkreśla rolę, jaką park sportowy odegrał w kontekście ekspansji miejskiej miasta Hangzhou.
.
Nie chodzi o to, jak utrzymać duży stadion komercyjnie pomiędzy grami, ale chodzi o to, jak masywny stadion może prowadzić komercyjny program o powierzchni 2 milionów metrów kwadratowych w zielonym otoczeniu parku, tworząc przyszłe centrum miejskie, i na nowo zdefiniować nowy styl życia.
Nasz projekt zapewnia to, co jest dokładnie potrzebne do wsparcia tego programu.
Rysując koncepcyjnie od geometrii pobliskiej delty rzeki, płynące formy planowania krajobrazu są głównymi środkami organizowania terenu, określającymi obieg i koncentrację działań.
Witryna została zaprojektowana w celu stworzenia bezproblemowego doświadczenia pieszego, które łączy w sobie programy sportowe i komercyjne, tworząc przejrzystą ścieżkę obiegu między dwoma planowanymi głównymi węzłami komunikacyjnymi na wschodnim i zachodnim krańcu strony.
Witryna składa się z trzech warstw działalności: platforma powyżej klasy określa.
Bulwar sportowy.
które łączą ze sobą programy, takie jak główny stadion i obiekty do turniejów tenisowych.
Na poziomie gruntu szlaki, ogrody i place tworzą sieć publicznych działań rekreacyjnych przeznaczonych do sportów alternatywnych i ekstremalnych.
Zatopione przestrzenie i dziedzińce prowadzą do obszernego podziemnego obiektu handlowego zawierającego butiki, restauracje i multipleks.
Podstawowym elementem architektonicznym na miejscu jest Stadion Główny na 80 000 miejsc.
Obiekt olimpijski będzie najważniejszym międzynarodowym obiektem sportowym dla miasta Hangzhou i jest obecnie największym stadionem planowanym do budowy w Chinach przez następne dziesięć lat.
Zewnętrzna geometria powłoki stadionu czerpie z pogodnej ikonografii flory, znajdującej się nad jeziorem West Lake w Hangzhou, aby stworzyć potężny i niepowtarzalny wizerunek wzdłuż szybko rosnącego nadbrzeżnego brzegu Qian Tang.
Program i struktura misek stadionowych są skoordynowane z zewnętrzną powłoką, aby stworzyć wyjątkowe doświadczenie i doświadczenie w obiegu.
Na północnym krańcu stadionu otwiera się miska do siedzenia, z której roztacza się widok na rzekę Jangcy, łączącą wydarzenia sportowe z nowym budynkiem CBD w Hangzhou.
Stadion Główny rozpadł się w grudniu 2009 roku i ma zostać ukończony w 2013 roku.
[więcej w: ściana jednowarstwowa, koparka wielonaczyniowa, styrodur współczynnik przewodzenia ciepła ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: koparka wielonaczyniowa ściana jednowarstwowa styrodur współczynnik przewodzenia ciepła