Wyposażenie łazienki
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : Musée National des Beaux Arts du Québec proposal / Saucier + Perrotte Architectes

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Dzięki uprzejmości Saucier + Perrotte Architectes, kanadyjscy architekci Saucier + Perrotte Architectes podzielili się z nami propozycją półfinalisty, którą zaprojektowali we współpracy z Bélanger, Beauchemin, Morency architectes, na międzynarodowy konkurs Musée National des Beaux Arts du Québec w Québec City, Kanada .
.
Dzięki uprzejmości Saucier + Perrotte Architectes Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Projekt rozbudowy muzeum, świecący obiekt szklany, jest osadzony w jego miejscu, jednocześnie zakotwiczonym w osi miasta Grande Allée, podczas gdy dematerializuje się, aby z szacunkiem opuścić miejsce dla istniejących budynków muzealnych.
Jasny i refleksyjny projekt ożywia jego witrynę, zarówno na koniec dnia, jak iw szarych okresach, które charakteryzują zimniejsze pory zimy Quebecu.
Zmieniając stopień przejrzystości, muzeum pozwala na różne warunki oświetleniowe w zależności od wystawianych prac, a jednocześnie definiuje różne parcours w witrynie, aby zapewnić odwiedzającym głębsze zrozumienie krajobrazu i historii, w której są zanurzone.
Wstecz projektu z Grande Allée ma podkreślać publiczny charakter nowego budynku.
Nowy plac publiczny, otoczony przez wysuniętą konsolę, wynurza się z ulicy, aby zaoferować zwiedzającym zewnętrzną przestrzeń miejską, aby zamieszkać przed wejściem do Wielkiej Sali w samym sercu budynku.
.
Dzięki uprzejmości Saucier + Perrotte Architectes Budynek, ze swoją wyrzeźbioną, zdefiniowaną geometrią i dużym hobbystycznym miejscem publicznym, nadaje nową definicję miejskiej naturze Grande Allée.
Świetlista wspornikowa bryła elegancko sygnalizuje obecność budynku i śledzi linię łączącą drugi dominujący element wzdłuż Grande Allée, wieży zegarowej kościoła Saint.
Dominique.
Architektura łączy intymny charakter wewnętrznego dziedzińca (utworzonego z kościołem na wschodzie), ogrom krajobrazu Pól Batalii (na zachodzie) i zmieniającej się obecności nieba wzdłuż krawędzi rzeki.
Ta strona udaje się być miejscem sztuki bez przytłaczania krajobrazu, który zamieszkuje.
Pamięć tego miejsca pozostawia po sobie architekturę, która oprawia te wspaniałe widoki, celebruje historię tego obszaru, stając się statkiem, w którym odwiedzający mogą napotkać znaczącą kolekcję.
.
Dzięki uprzejmości Saucier + Perrotte Architectes Grand Hall to obiekt przestrzenny do przyjmowania i orientacji odwiedzających, ale działa również w różnych skalach (na wystawy, duże imprezy).
Duże drewniane powierzchnie znajdujące się w Hali są wykorzystywane jako elementy do zwiedzania.
Do sali połączono wewnętrzny dziedziniec i widownię, wykorzystywane do różnych wydarzeń, prezentacji i wykładów.
Bardziej intymne foyer, mieszczące audytorium, również łączy się bezpośrednio z innymi pomieszczeniami kompleksu muzealnego, w tym z przejściem podziemnym.
Drugi foyer, na niższym poziomie, jest dostępny od długiej, przeszklonej rampy, a także służy do przyciągnięcia odwiedzających do nowego wewnętrznego dziedzińca.
W razie potrzeby dostęp do audytorium, jego foyer i dziedzińca można uzyskać od Georges VI Avenue w godzinach otwarcia muzeum.
Dzieło w muzeum zajmuje przestrzenie charakteryzujące się prostotą formalnej ekspresji, z natury obszerną i prostoliniową.
Część strukturalna pozwala na wolną przestrzeń w kolumnie, aby umożliwić duży stopień elastyczności.
Galerie są w przeważającej części wykonane z nieprzezroczystych ścianek działowych, ale na północnym i południowym krańcu budynku ściany te składają się z ruchomych paneli, żaluzji, które otwierają przestrzeń aż do miasta, rzeki dla specjalnych wystaw i wydarzeń.
.
Dzięki uprzejmości Saucier + Perrotte Architectes Projekt muzeum o wyraźnej porowatości wizualnej i programowej podkreśla ważną rolę, jaką ta instytucja odgrywa w kulturalnym i społecznym krajobrazie Québec, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym.
[więcej w: samowola budowlana kara, koparka wielonaczyniowa, tanie żyrandole ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: koparka wielonaczyniowa samowola budowlana kara tanie żyrandole