Wyposażenie łazienki
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : The Crimson Collective uruchamia “Ascension” na festiwalu Coachella Music & Arts w 2010 roku

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

W zeszłym roku opowiedzieliśmy o pawilonie imprezowym zaprojektowanym przez studentów w SCI-Arc na Festiwal Muzyki Coachella.
W tym roku Crimson Collective.
konsorcjum kreatywnych artystów, architektów i projektantów z siedzibą w Los Angeles.
zaprezentowali swój projekt.
Ascension ., oparty na japońskiej legendzie Tysiąca Dźwigów (lub Zenbazuru) na inaugurację Festiwalu Muzyki i Sztuki 2010 Coachella, 16 kwietnia do 18 kwietnia.
Powszechnie akceptowany jako symbol łaski, mądrości, spokoju i dobrobytu, Wniebowstąpienie jest szerokim na 45 metrów długim, gigantycznym białym żurawiem origami wykonanym z strzelistych płaszczyzn białego materiału i modularnego szkieletu z aluminium i drutu.
Fizycznie gigantyczna istota będzie służyć jako żywa instalacja artystyczna; latarnia morska, schronisko i miejsce docelowe dla odwiedzających.
Metaforycznie gigantyczny dźwig przenosi uniwersalne przesłanie pokoju, które ma być przeznaczone dla ponad 100 000 uczestników corocznego trzydniowego festiwalu muzycznego.
Więcej zdjęć, wideo i opis po przerwie.
.
Dźwig od dawna jest postrzegany jako symbol pokoju i dobrobytu.
wyjaśnia Crimson Collective Founder i główny projektant, Behn Samareh.
Inspirowany starożytną sztuką origami, Wniebowstąpienie przedstawia żurawia w pierwszych chwilach lotu.
Jest przeznaczony jako inspiracja myśli i działania.
I jest symbolem nadziei i wstępem do wniebowstąpienia poprzez świadomość i zrozumienie.
Rzeźba zbudowana jest w oparciu o zasadę trwałości lub integralności trójwymiarowej, co oznacza, że konstrukcja opiera się na równowadze między składnikami napięcia i kompresji.
Tkanina o odcieniu bieli tworzy wspaniałe, strzeliste płaszczyzny przypominające fałdy papieru w żurawie origami.
Aluminiowa struktura jest modułowa, co sprawia, że żuraw jest tymczasową, ale całkowicie mobilną konstrukcją, która może być wznoszona .
z prawie każdej płaskiej strony.
100+ komponentów i ponad 7000 sf z 80% siatki materiału z texilenu, który tworzy dźwig, może być rozebrany i wysłany w jednym kontenerze transportowym o długości 40 stóp do nowej witryny w dowolnym miejscu na świecie.
Wokół dźwigu będą dwie podniesione stacje zbiórki energii słonecznej, które wykorzystują moc słońca przez cały dzień.
Te komórki będą z kolei zasilać spokojny system oświetlenia nastroju żurawia w nocy, dzięki czemu żuraw będzie całkowicie niezależny od energii i samowystarczalny.
W centrum żurawia znajduje się przestrzeń wystawiennicza lub pokazowa, w której można dzielić innowacyjne i podnoszące na duchu pomysły, które są korzystne dla ludzkości.
Podczas tego pierwszego lotu, dźwig będzie zawierał demonstrację ogniw paliwowych, która ilustruje koncepcję tworzenia energii spontanicznie, a nie robiąc to, wydobywając ją z Ziemi.
Symbolicznie zwiedzający staną się częścią żywej sztuki instalacji.
Wniebowstąpienie stanie się w pewnym sensie sumą jego części lub gigantyczną manifestacją zbiorowej intencji.
Tysiące odwiedzających przejdzie pod konstrukcję i schroni się pod gigantycznymi skrzydłami żurawia, takimi jak tysiące żurawi origami.
Doświadczenie, takie jak ciąg w zenbazuru, połączy każdego użytkownika z następnym.
Po Festiwalu Muzyki i Sztuki Coachella, Ascension będzie można oglądać na Targach w ramach Festiwalu Trenerów Scenicznych, który odbędzie się od 24 kwietnia do 25 kwietnia.
Chcielibyśmy myśleć, że to tylko pierwszy rozdział naszej historii .
dodaje Samareh.
Naszym celem w Ascension jest inspirowanie i wywoływanie akcji.
Z Coachelli mamy nadzieję, że Crane dosłownie odleci i podróżuje po świecie, kontynuując swoje przesłanie daleko poza Los Angeles.
Chcielibyśmy myśleć, że nasz monolityczny żuraw może mieć moc do kontynuowania na całej planecie, łącząc ludzi jak tysiące oddzielnych, ale nieubłaganie powiązanych żurawi.
Jeśli tysiąc dźwigów może sprawić, że wszechświat spełni jedno życzenie, wyobraź sobie, co mogą zrobić miliony.
[więcej w: styrodur współczynnik przewodzenia ciepła, kołki sprężyste, osadnik gnilny ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: architektura nieruchomości odpowiedzialność osadnik gnilny styrodur współczynnik przewodzenia ciepła