Wyposażenie łazienki
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Kaplica Porciúncula de la Milagrosa / Daniel Bonilla Arquitectos

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Najnowszy projekt Daniela Bonilla Arquitectos to otwarta kaplica w La Calera w Kolumbii, która łagodnie wtapia się w otoczenie.
Prostota geometrii dodaje elegancji do pobożnej przestrzeni, ponieważ naturalne cechy środowiska, wiatru i światła tworzą niezbędną harmonię .
Więcej zdjęć po przerwie.
Projekt odpowiada zarówno małym grupom prywatnym, jak i dużym funkcjom publicznym, ponieważ duże drzwi mogą przekształcić kaplicę z wolnej przestrzeni w.
Mobilną przestrzeń ..
Związek ten reprezentuje.
Przejście między dwoma światami, pomiędzy tym, co znane i nieznane, światłem i ciemnością.
Kiedy drzwi się otwierają, tajemnica zostaje ujawniona i ma wartość dynamiczną i psychologiczną, nie tylko pokazując nam krajobraz, ale zachęcając nas do przejścia przez to.
Kiedy kaplica zmienia rozmiar, przestrzeń do ołtarza zamienia się w przestrzeń dla chóru, nawa główna przechodzi w nawę boczną, a tabernakulum staje się częścią krajobrazu.
Materialne, sztywne struktury to kamienie, a mobilny korpus wykonany jest ze stali, szkła i drewna w przeplatającej się konstrukcji.
Staw odbijający światło, na jednej z bocznych ścian kaplicy, rozcieńcza masywną strukturę w krajobraz, a także akcentuje i zniekształca objętość, aby zmniejszyć jej gęstość.
Sprawdź inne projekty Daniela Bonilla, które wcześniej pojawiły się w AD.
Lokalizacja: La Calera, (Bogotá).
Kolumbia.
Architekt: Daniel Bonilla Drużyna projektowa: Daniel Bonilla, Akira Kita, Ana Lucia Cano Zdjęcia: w zależności od zdjęcia: Alberto Fonseca lub Natalia Borda.
Jak widać na Contemporist.
[podobne: koparka wielonaczyniowa, styrodur współczynnik przewodzenia ciepła, ściana jednowarstwowa ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: koparka wielonaczyniowa ściana jednowarstwowa styrodur współczynnik przewodzenia ciepła