Wyposażenie łazienki
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – Taj Hotel Competition Entry / Yazdani Studio

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości architektów Yazdani Studio LA Yazdani Studio udostępnili nam zgłoszenie do konkursu Taj Lands End Hotel w Mumbai w Indiach.
Jednym machnięciem ręki, falą.
gromadzi mnóstwo przestrzeni publicznych i prywatnych w nowym hotelu w płynną kompozycję, od razu charakterystyczną dla prostoliniowej panoramy Bombaju.
Ten pełen wdzięku łuk odbija się również w formie wielu zatok tworzących zachodnią krawędź miasta i nawiązuje wizualnie do nowego mostu Sea Link przylegającego do tego miejsca.
Przy rynnie fali wzdłuż jej zachodnich i południowych brzegów znajduje się kaskada tarasów i pokładów, które rozciągają zewnętrzne przestrzenie eventowe hotelu na obszar nadbrzeżny i łączą je z morzem za krawędzią.
W jego hojnej bazie, lobby, sale bankietowe, restauracje i funkcje handlowe otaczają powstające podniebne atrium.
Łuk fali wznosi się w kierunku północnego krańca, oferując pokoje w dramatycznym widoku na miasto i morze, a także zachowując widoki z Taj Lands End.
W połowie wysokości znajdują się apartamenty hotelowe, a nad nimi są wyodrębnione prywatne rezydencje ze spektakularnymi widokami i smaganymi wiatrem werandami, które tworzą wyróżniający punkt końcowy na szczycie.
Zamiast składać się z zestawu fasad, hotel jest wyrażany jako rafinowana objętość ukształtowana przez równoległe płetwy, które wznoszą się, opadają, wyginają się i rozszerzają, aby objąć wiele przestrzennych doświadczeń.
Od tej rytmicznej formy, wejścia są rzeźbione, wydłużone są daszki i tarasy, ujawnione są przestrzenie publiczne i oprawione widoki na morze.
Układ płetw reaguje na kierunek słoneczny.
płetwy biegną pionowo wzdłuż wschodniej i zachodniej fasady i poziomo wzdłuż południowej elewacji, chroniąc budynek przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Komplementarny wyraz architektoniczny rozszerza się na wschodnią stronę projektu, aby pokrzyżować istniejący hotel Taj Lands End i jego rozbudowę tak, aby oba hotele były połączone w jedną, elegancką kompozycję.
.
Dzięki uprzejmości Yazdani Studio Materiały.
paleta rozszerza ekspresję nieodłącznego luksusu.
sugerujemy użycie lokalnego kamienia, polerowanego drewna i tkaniny, które są bogate dzięki naturalnej fakturze, odcieniu, wzorowi oraz w sposobie, w jaki odbijają lub przekazują światło.
Za dnia kamienne formy hoteli będą wyglądać spokojnie, o zmierzchu zamieniają się w opalizujące, gdy uchwycą kolory zachodzącego słońca, a nocą będą świecić światłem w środku.
To podejście projektowe odzwierciedla subtelną elegancję marki luksusowej Taj, opierając się na miejscu i jego nieodłącznym potencjale, i prezentując ponadczasowe oświadczenie architektoniczne dla przełomowego projektu.
.
Dzięki uprzejmości Yazdani Studio.
Dzięki uprzejmości Yazdani Studio
[patrz też: olx nowa sól, mrówka chojnów, wentylacja z odzyskiem ciepła ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: mrówka chojnów olx nowa sól wentylacja z odzyskiem ciepła