Wyposażenie łazienki
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Pallet House / Schnetzer Andreas Claus + Pils Gregor

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Przy wszystkich projektach zrównoważonych i poddanych recyklingowi, zawsze fajnie jest znaleźć taki, który zawiera materiał używany inaczej niż jego zamierzone przeznaczenie, którego wcześniej nie widzieliśmy.
Oczywiście możemy przedyskutować, czy powtórzenie elementu z recyklingu zalicza go do architektury, ale niezależnie od tego, na czym stoimy, powinniśmy zgodzić się, że palety.
nowa funkcja zapewnia zaskakująco miły akcent na zewnątrz domu (szczególnie w odniesieniu do zdjęć w nocy).
Dom, zatytułowany Dom paletowy, jest dziełem dwóch studentów z Uniwersytetu Wiedeńskiego i, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje palety, aby stworzyć modułowy, energooszczędny i niedrogi dom.
Pomysł zrodził się w 2008 roku z konkursu, w którym duet po raz pierwszy wziął udział, a teraz domy zostały wystawione w kilku europejskich miastach, w tym w Wenecji, Wiedniu, Linzu i Grenoble.
Obecnie w Republice Południowej Afryki dom kosztuje 11 USD za stopę kwadratową i może stać się sprytnym podejściem do mieszkań o niskich dochodach.
Więcej zdjęć po przerwie.
Jak widać na designboom
[podobne: kołki sprężyste, przydomowa oczyszczalnia ścieków schemat, styrodur współczynnik przewodzenia ciepła ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: architektura nieruchomości odpowiedzialność przydomowa oczyszczalnia ścieków schemat styrodur współczynnik przewodzenia ciepła