Wyposażenie łazienki
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Jeden z architektów Bloor / Hariri Pontarini

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Zdjęcie dzięki uprzejmości Hariri Pontarini Architekci Firma architektoniczna Hariri Pontarini, z siedzibą w Toronto, we współpracy z Great Gulf Homes niedawno zaprezentowała nowy projekt One Bloor, mieszanej rezydencji mieszkaniowej w Toronto w Kanadzie.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Wybitna lokalizacja strony zainspirowała propozycję ucieleśnienia rzeźbiarskiej jakości.
Położone w południowo-wschodnim rogu Yonge Street i Bloor Street, to godne uwagi miejsce wyznacza miejsce, w którym zbiegają się dwie wyraźne linie metra, co czyni je jednym z najbardziej prominentnych skrzyżowań w Toronto.
Północne zakątki tego obszaru zostały ponownie opracowane na początku lat 70.
ubiegłego wieku, ale nie udało im się uczcić znaczenia tego miejsca docelowego, lokalizując detal poniżej poziomu.
Ponowne rozwijanie tej strony w celu zwiększenia gęstości, przyczyniając się do rozwoju sfery publicznej, z nowymi połączeniami tranzytowymi, detalicznymi ulicami i lepszymi przejściami dla pieszych, jest źródłem zarówno ograniczeń, jak i możliwości, które tworzą projekt.
Nowy budynek będzie instrumentem przywracającym miejską atmosferę ulicy, a jednocześnie oznaczającym kąt jako punkt orientacyjny.
Budynek składa się z podium na poziomie ulicy z powierzchnią handlową i handlową oraz 65-piętrowej wieży mieszkalnej z rzeźbionymi falistymi balkonami.
Wchodząc w istniejącą kopertę, sześciokondygnacyjny podium wychodzi na ulicę z płynnymi tarasami rozciągającymi się na północ; skutecznie eliminując w przeciwnym razie zbliżającą się obecność na rogu.
Dzięki temu wieża może być obecna na skrzyżowaniu bez dominowania nad tym obszarem, a następnie pozwala na przenikanie światła południowego na ulicę poniżej.
Balkony tworzą fasadę, która posiada cechy zabawy i kontroli, co odróżnia One Bloora od otaczających go modernistycznych wieżowców.
Wewnętrzny rdzeń zachowuje bardziej regularną formę, aby uniknąć kompromisów w apartamentach i stanowi tło, z którego wyłania się zakrzywiona fasada.
Balkony ze spienionego szkła poruszają się wokół budynku, zwiększając rozmiar dla preferowanych jednostek narożnych, wykorzystując widok i światło.
Płynące linie fasady przejdą na pochyły dach powyżej i rozciągną się na podium poniżej; zaznaczanie kluczowych wejść do budynku.
Ta wieżowcowa wieża mieszkalna obejmuje ponad 27 000 stóp kwadratowych inspirowanych kurortami udogodnień na szóstym i siódmym piętrze zaprojektowanych przez Cecconiego Simone oraz dodatkowe 19 000 stóp kwadratowych powierzchni wypoczynkowej na siódmym piętrze autorstwa Janet Rosenberg + Associates, Architektura krajobrazu / Urban Design.
[więcej w: styrodur współczynnik przewodzenia ciepła, beton architektoniczny cena, mrówka chojnów ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny cena mrówka chojnów styrodur współczynnik przewodzenia ciepła